ccboot

Disk imajı sıkılaştırma işlemi.

Disk imajını kolay bir şekilde sıkılaştırmak istiyorsanız ekte verdiğim dosyayı indirip arşivden dışarı çıkarın. Sıkıştırmak istediğiniz vhd disk dosyasını bu dosya üzerine sürükleyip bırakın. Önemli not : Disk imajının sıkılaştırma işlemi sırasında kullanılmadığına dikkat edin. Eğer daha önce sıkılaştırma işlemi yapmadıysanız önemli bir boyut kazanacaksınız. (Dosya isimlerinde boşluk olduğunda işlem yapılmıyordu bu hata giderildi.) 4961

Yeni Konu aç
    Disk imajını kolay bir şekilde sıkılaştırmak istiyorsanız ekte verdiğim dosyayı indirip arşivden dışarı çıkarın. Sıkıştırmak istediğiniz vhd disk dosyasını bu dosya üzerine sürükleyip bırakın.

Önemli not : Disk imajının sıkılaştırma işlemi sırasında kullanılmadığına dikkat edin.

Eğer daha önce sıkılaştırma işlemi yapmadıysanız önemli bir boyut kazanacaksınız.

(Dosya isimlerinde boşluk olduğunda işlem yapılmıyordu bu hata giderildi.)

Disk imajı sıkılaştırma işlemi.-1png

Eklenen Dosyalar Eklenen Dosyalar
    Konu selcukdere tarafından (01.12.2014 Saat 06:57 ) değiştirilmiştir.
    Selçuk DERE
    0 507 ------ 11
    Destek : dereselcuk@gmail.com
    www.ucgenoyunarsivi.com
    selcukdere Nickli Üyeden Alıntı: Disk imajını kolay bir şekilde sıkılaştırmak istiyorsanız ekte verdiğim dosyayı indirip arşivden dışarı çıkarın. Sıkıştırmak istediğiniz vhd disk dosyasını bu dosya üzerine sürükleyip bırakın.

Önemli not : Disk imajının sıkılaştırma işlemi sırasında kullanılmadığına dikkat edin.

Eğer daha önce sıkılaştırma işlemi yapmadıysanız önemli bir boyut kazanacaksınız.

(Dosya isimlerinde boşluk olduğunda işlem yapılmıyordu bu hata giderildi.)

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  1.png
Görüntüleme: 300
Büyüklüğü:  122.7 KB (Kilobyte)
    30 dk önce yaptım hocam bu işlemi
    Yalnız ben bunla yapmadım Manuel yaptım

Kolay gelsin
    DestekKenan Nickli Üyeden Alıntı: 30 dk önce yaptım hocam bu işlemi
    Yalnız ben bunla yapmadım Manuel yaptım

Kolay gelsin
    manuel nsıl yaptın acaba kenan ben bu programlada yapamadımda bari manuel yapalım. 65 gb oldu imaje )
    basarancafe33 Nickli Üyeden Alıntı: manuel nsıl yaptın acaba kenan ben bu programlada yapamadımda bari manuel yapalım. 65 gb oldu imaje )
    imageyi dat dosyasının üzerine 2 tane cmd açılıyor ve kapanıncaya kada rbekliyorsun. bend e denedim oldu 1.5 gb küçülttü.
    OYUN KAYIT PROGRAMI: http://www.internetcafem.com/forum/ucretsiz-paylasimlar/6827-oyun-kayit-programi-4.html#post25350

MEDIACENTER FIM PROGRAMI: http://www.internetcafem.com/forum/ben-boyle-dusunuyorum/7612-film-arsiv-programi-onizleme-mediacenter-mampc-9.html#post25370

SITEMIZ ve INDIRMA LINKLERI: http://viyancafe.net
    AhmT Nickli Üyeden Alıntı: imageyi dat dosyasının üzerine 2 tane cmd açılıyor ve kapanıncaya kada rbekliyorsun. bend e denedim oldu 1.5 gb küçülttü.
    Ben imajı aldım sonra powercfg -h off yaptım 5 Gb kücültü bunu daha önce görmedim o yüzdne manuel yaptım yoska denerdmi tabi ki
    DestekKenan Nickli Üyeden Alıntı: Ben imajı aldım sonra powercfg -h off yaptım 5 Gb kücültü bunu daha önce görmedim o yüzdne manuel yaptım yoska denerdmi tabi ki
    bu şekilde hiperfil.sys dosyasını devre dışı bırakmış oluyorsunuz sanırım. Bu şekilde de ram boyutuna yakın bir boyut küçülme olacaktır imajınızda.
    Ana rahminden düştük geldik pazara,
    Bir de kefen aldık döndük tekrar mezara !
    sadecemusic Nickli Üyeden Alıntı: bu şekilde hiperfil.sys dosyasını devre dışı bırakmış oluyorsunuz sanırım. Bu şekilde de ram boyutuna yakın bir boyut küçülme olacaktır imajınızda.
    Ben bunu yaptıktan sonra uykuyu komple kapatmak için microsoft un yaptığı fixit i kullanıyorum.

How to disable and re-enable hibernation on a computer that is running Windows
    Selçuk DERE
    0 507 ------ 11
    www.ucgenoyunarsivi.com
    Komut dosyasını yönetici olarak çalıştırıp powercfg.exe /hibernate off bu komutu yazarsanız uyku kapanıyor bildiğim kadarıyla
    "Kimse kimsenin hevesini kırmamalı"
    taylan28 Nickli Üyeden Alıntı: Komut dosyasını yönetici olarak çalıştırıp powercfg.exe /hibernate off bu komutu yazarsanız uyku kapanıyor bildiğim kadarıyla
    Güzel bilgi aklıma kazıdım teşekkürler
    Selçuk DERE
    0 507 ------ 11
    www.ucgenoyunarsivi.com
    Ben teşekkür ederim hocam
    "Kimse kimsenin hevesini kırmamalı"
gölge

vBulletin® Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc.