ccboot

24 Ayar filtre KB3033929 güncellemesi yapılması gerekiyor.

Arkadaşlar Ccboot sistemimde kullandığım imageye KB3033929 güncellemesini yaptığım zaman sistem çöküyor bu güncellemeyi imageye nasıl göme bilirim bilgisi olan varmı ? 5.6 meslektaşımız aynı sorunu yaşayanlardan

Yeni Konu aç
    Arkadaşlar Ccboot sistemimde kullandığım imageye KB3033929 güncellemesini yaptığım zaman sistem çöküyor bu güncellemeyi imageye nasıl göme bilirim bilgisi olan varmı ?

5.6 meslektaşımız aynı sorunu yaşayanlardan
    İmaji Diske aktarip daha sonra imaji yeniden alın.

Veyahut Sanal Bilgisayar açıp İmaji orda açın yapmanız gereken işlemleri yapip. Disk2vhd ile imaji yeniden gönderin servere.
    Aynı sorun Gcafe pro Diskless da da mevcut. Eski sürüm kullanıyorum clientlerde 24ayar ın. Admin arkadaşımızın dediği malesef olmuyor bende. Hdd de o güncellemeyi yapıp image gönderdiğim zaman image boot etmiyor direk resetliyor.
    Masaüstü Yönetim Sistemi
    GameSave Sistemi
    Teknik Servis Takip Programı
    http://www.Fatmeto.com
    O da olası bi ihtimal tabi ki En saglamı yeni imaj almak
    yok yok zaten hali hazırda image a hazır olan diskime yaptığımda olandan bahsettim.Mevcut image ı hdd ye açma vs muhabbetleri ile uğraşmadan. En direk ilk image ı aldığım hdd ye güncellemeyei yaparsan image alırsan windows açılmıyor. Diğer ccboot veya diger diskless ı kullanan arkadaslar bilgi verirse deneyip seviniriz.
    Masaüstü Yönetim Sistemi
    GameSave Sistemi
    Sanırım Handy filtreye geri döneceğiz
    Valla Eski versionda facebook sayfası kodlistesi gibi açıyor. Bunu aşmanın yolu ise Sadece Ana makinaya Yeni versionu kuracaksınız oldu bitti. Clientlere ise 2.07 versionu kuracaksınız. Anamakinada filitre bölümünde client version eski diyor ama clientlerde koruma çalışıyor ve Filitre sayfaları engellemeye devam ediyor. 2 haftadır böyle kullanıyorum sorun problem yok arkadaşlar. Sizin içinn uploadlayıp link atıyorum. Umarım faydası olur. Link : İndir Cafe Control Filter rar

"bu tezim yanlış çıktı boşuna denemeyiniz"
    Konu fatmeto tarafından (29.07.2016 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.
    Masaüstü Yönetim Sistemi
    GameSave Sistemi
    arkadaşlar şimdi şöyle bir durum var obm diskless kullanıyorum

birde ilgisi varmıdır bilmiyorum 24 ayarı reklamsız ücretli olarak kullanıyorum

client benim 32 bit ve güncellemelere şimdi baktımda o güncelleme clientlarda

yüklü değil fakat çok şükür 24 ayarda bir sorun yok

fakat şöyle bir şey denemeyi düşünyorum imajın bir kopyasını alıp kopya

üzerinde super user açıp güncellemeyi yüklemeyi bakalım ne olacak

birde şu var hem server hem clientlar 2.1.0.0 versiyonu yüklü bende ötesini bilemiyorum

ayrıca googlede araştırdım bu güncellemenin doğasında varmış windows bootloader

harici bir bootloader kullanıldığında veya çift işletim sistemi olduğunda bu sorun olabiliyormuş

Patch Tuesday: Is KB3033929 Causing Problems? | Patch Tuesday content from Windows IT Pro

https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/3033929

linklerde de anlatılıyor

Not: server pc de güncelleme kurulu ve uefi kurulum yapılı yani biosta windows boot loader seçili
    Konu zıpkın tarafından (15.06.2016 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.
    Evet gayet güzel anlatmışsın konuyu. Evet gördüğüm kadarı ile Login sistemi ve boot ile ilgili güncelleme. Filitrenin bunu yapmak istemesi Login sistemi ile alaklı sanırım. Ama Windows Server 2008 için oda Sha2 falan filan herneyse. 24ayar ile de bu güncelleştirme ile 15 gün önce görüşmüştüm. Bu güncelleme olmazsa olmazlar arasındaymış. illa filitre ihtiyaç duyuyormuş. Bana söylediği bu güncelleme dahil yeniden image almam gerektiğini söyledi. Bu güncelleme ile Diskless kullanan çoğu meslektaşım kullanamayacaksa 24AYAr a Elveda der diye düşünüyorum. Mutlaka bir başka yolu olmalı ve durumdan bizi kurtarmalı ibrahim bey. Tartıştığımız konu ciddiye alınmayacak bir konu degil. Ücretli ile ücretsiz arasında fark oluyorsa onuda bilmemiz gerek.
    Masaüstü Yönetim Sistemi
    GameSave Sistemi
    dün gece denedim 32 bit win7 prof imaja bu güncellemeyi yüklemeye çalıştım

önce hata verdi servislerden windows defender ve windows update i başlattıktan sonra

normal yüklendi yeniden başlat geldi yeniden başlattıktan sonra açılırken güncellemeyi

uygulamaya çalıştı ama başarılı olamadı değişiklikler geri alınıyor dedi önce tam açılcakken reset attı

ikinci deneme de gene değişiklikleri geri alıp açıldı ve baktım yüklenmemiş

yalnız şu var ben en son imajı 2 sene önce güncellemiştim bir dahada

güncellemedim belki daha sonra gelen güncellemelerde 24 ayar ile

bir çakışma sözkonusudur bilemiyorum gene yapabileceğim bir şey olursa

yardımcı olmaya çalışırım hepinize hayırlı işler
gölge

vBulletin® Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc.