ccboot

Server Günde 3-4 kez donuyor!!

Arkadaşlar 2 aydır sıkıntı var. günde 3-4 kez bazen 1 kez bazen 2 vs. server donuyor ve yeniden başlatıyorum. bu sorunu yaşayan var mı?

Yeni Konu aç
    Arkadaşlar 2 aydır sıkıntı var. günde 3-4 kez bazen 1 kez bazen 2 vs. server donuyor ve yeniden başlatıyorum. bu sorunu yaşayan var mı?
    ssd değiştir
    rem olsa mavi ekran verir. ama bazen vermeyip res atabiliyor. ama öncesinde o iğrenç sesi çıkartıyor. dıııırrtt mavi ekran ve hemen artında 3 sayılık bir res atışı. ssd ve remler kontrol edilmeli. mümkünse power supply da kontrol edilmeli. çünkü donanım arızalarının oluşmasında power supply yorgunluğu donanımsal sağlığın bozulmasında büyük bir oran teşkil ediyor. karaciğerimiz gibi. belirtmek isterim ki Allah kimseye serverde böyle bir problem vermesin o yüzden yedek makine bulundurmak çok iyi bir seçenektir.
    olay görüntüleyi diye birşey var ona bakın
    Download Center - Crystal Dew World
    siteden CrystalDiskInfo ile ssd lerin ömrüne bak sorunlu olanlar varsa açar açmaz göreceksin. eğer sorunlu olanlar disklerse değiştir. kolay gelsin
    sağolun arkadaşlar.
    hocam aynı sorun bende de vardı.. dükkanda var 3-4 kişi server donuyordu.. ssd değiştirdim, ne denediysem çözüm bulamadım. server kasa aldım, şimdi kasa buz gibi ne donma kaldı ne kasma.. eğer arkadaşların yazdıkları yöntemlerle çözemezsen bunu bi deneyebilirsin..
    bu çok nadir oluyor. ama olabiliyor. tamamen donanımsal. server sistemler, sistemin her birimini çılgınlar gibi sömürüyor. demek ki, sömürgeciliğe hayır!!! sömürgeciliğe hayır!!! sömürgeciliğe hayır,!!! sömürgeciliğe hayır,!!!
    bende yeni bi sistenm topladım daha iyi olsun diye aynı sorun bendede oldu ram test filan olmadı tekrar eski sistemi kurdum şu an sorun yok yeni aldığıma win 7 kurup sattım şu an ondada sorun yok
    genel itibari ile bu sorun işlemci soğuma sorunu termal macununu değiştir yada yenile, düzelmez ise hdd lere bakarsın düzelmez ise switche bakarsın.
    CONQERANT likes this.
gölge

vBulletin® Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc.