Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    42
    Konuları
    9
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0

isharedisk mouse kopma sorunu

hayırlı işler. isharediskle çalışan disksiz sistemli makinaların mouselarında anlık takılmalar oluyor. pancafe ana makinada mouse kopan pcler için usb aygıt takıldı çıkarıldı diye mesaj gönderiyor. müşteri kulaklıktan aygıt takılıp çıkarılma sesi geldiğini söylüyor. bunun nedeni ne olabilir. hdd takılı pclerde bu sorun yok ?

Durumu
    Çevrim İçi
    Mesajları
    236
    Konuları
    24
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Fixnet
    Aldığı Beğeni
    44
    Beğendikleri
    101
    öncelikle mouse lar usb 3.0 portuna takılıysa 2.0 portuna takmalısın

diyelimki 2.0 portuna taktın yetmiyor

kendi gözlemim imaj içerisinde hiç bir şekilde usb 3.0 driver ı yüklü olmaması gerekiyor
    (yani windows 7 nin kendi tanıdığı şeklinde hariç hiç driver yüklememelisin yüklediysende bir şekilde kaldırmalısın)

ama en güzeli yeni nesil usb 3.0 lı anakartlarda ps/2 mouse kullanmak

yani işin özü usb 3.0 ile alakalı bir sorun bu ve özellikle online oyun oynarken yapıyordur

mesela wolfteam oynarken

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    42
    Konuları
    9
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    aynen hocam ya lol oynarken bi anda kopuyor. hepsi usb 2.0 a bağlı. şu an test ediyoruz. ana makinayı kapattım ve filtre programsız imajla deniyoruz. demin tekrar kopma oldu. sanırım ana makina ve filtre programının etkisiyle değil sizin söylediğiniz gibi bi sorun var. yüklü programları ekliyorum.

Durumu
    Çevrim İçi
    Mesajları
    236
    Konuları
    24
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Fixnet
    Aldığı Beğeni
    44
    Beğendikleri
    101
    şimdi şöyle bir şey var vulkan run time olduğuna göre driverpack ile driverları yüklemişin

ve driverpack ile yüklediğine görede usb 3.0 ı da yüklemiştir

ya yeniden format atıp bakacan mesela win7 ses kartını tanıdıysa ellemiycen

sadece anakartın sitesinden driver kuracan ve usb 3.0 ile ilgili hiç bir şey kurmuycan

yada şöyle diyeyim ses kartı ve ağ kartı çalışıyorsa sadece anakartın sitesinden

anakartın çipsetini indir kur o kadar driverla alakalı başka hiç bir şey kurma

ama en acil çözümü bu sorunun sorunlu masalara ps/2 mouse koymak

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    42
    Konuları
    9
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. vulkan sanırım ekran kartı driveri ile yüklendi yada directxle gelmişte olabilir. driverpack kullanmıyorum. ama sanırım söylediğiniz gibi 3.0 la alakalı bi durum var. bu arada konuyu açarken yazmadım ama 0 dan windows kurup imaj almıştım ona ramen kopmalar devam etmişti. gece ekran kartı driverinın önceki sürümünü yükledim. serverında apu driverını yeniden kurdum. düne nazaran nadir kopmalar oldu yazıcaktım ama tam yazarken önümde yine kopmalar oldu. pan cafe usb takıldı çıkarıldı şeklinde yazılar yazmaya devam ediyor. mouse koptumu 2sn de geliyor. 2-3 defa klavye koptu ve resetlemeden geri gelmedi. ana makina ve server için kvm cihazı kullanıyorum. dün driverları yenilerken cihazıda söktüm. bugün 3 te geldim sorduğumda bi iki kişi sıkıntı yaşamış sadece. kvm cihazını yeniden taktım. yine 1 saat kadar pek ses çıkmadı. ama şimdi 20 dkda bir kopuyor. cihazı şimdi tekrar çıkardım yine kopmalar oldu. bu şekilde gözlemlemeye devam edicem. yine tavsiyeniz olursa sevinirim. sonuca varabilirsem sorunun kaynağını belirticem. sinek küçük mide bulandırır. kopma 3sn oluyor. ama tam oyunun can alıcı yerinde olunca :/

hocam daha önce usb 3.0 a taktığım fare klavye normalde çalışmazken gece denememde çalıştı. tahmin ediyorum sizin söylediğiniz gibi bir sorun var. örnek olması için 4 makinada klavye fareyi usb 3.0 a bağlamayı düşünüyorum. eğer onlarda donma kopma olmazsa diğerlerinin hepsinde aynı şeyi yapıcam. şuan tam müşteri kaybetmenin eşiğindeyim. bugün yazıları yazdıktan sonra kopma olayı daha fazla gerçekleşti ve bi kaç kişinin şimdiden başka yerlere gitmeye başladığını öğrendim :/
    Konu cihan09 tarafından (18.12.2016 Saat 03:59 ) değiştirilmiştir.

Durumu
    Çevrim İçi
    Mesajları
    236
    Konuları
    24
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Fixnet
    Aldığı Beğeni
    44
    Beğendikleri
    101
    http://www.internetcafem.com/forum/d...siyesidir.html

yukardaki linkte daha önce bu durumla alakalı konu açmıştım

gerçi kimse bana katılmıyor ama müşteri kaybetme noktasındaysan

bir kaç tane ps/2 klavye mouse alıp deneyebilin

ayrıca aşağıdaki linktede benzer bir sorunla karşılaşan bir arkadaş var

sonucu yazmamış ama muhtemelen çözülmüştür bir sor bakalım nasıl çözmüş

http://www.internetcafem.com/forum/s...ke-sorunu.html

geçmiş olsun

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    42
    Konuları
    9
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    çok saol hocam ben bakındım konu bulamadım bir tek bende oldu sanıyordum. ama aynısını yaşamışlar. son 1 haftada ne değişti diye düşünüyorum aklıma hiç bişey gelmiyor. disksiz sistemlerde başladı sorun ve çok nadir disklilerde yapıyor. diskli dediklerimde gamedisk özelliği mevcut yani onlarda ana makinanın oyun diskinden faydalanıyor. bilmiyorum kafam çok karışık :/ milyonda bir görülen herşey beni buluyo zaten artık tepki vermiyor bünye alışkanlık yaptı kronikleşti

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    42
    Konuları
    9
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    azalma var ama sorun hala devam ediyor. sanırım imajla usb 3.0 la alakalı değil. bence direk topraklamayla alakalı bi durum. birini statik elektrik çarptığı zaman oluyo genelde kopma. özellikle aynı kişilerde oluyo. üzerinde yük birikip çarpıldığı zaman mouse kopuyor. ps/2 girişli mouse takmama ramen kopma olan oldu. benim statik elektrik sorununu çözmem gerekiyor. bizimkiler elektrikçi çağırmış. adam her yerde bi akım var topraklama sorunlu yeniden yaptırın ben yapamıyorum demiş. başka elektrikçi çağırmışlar o da masraf etmenize gerek yok sıkıntı yok demiş. çok acayip bi dönemdeyiz :/

Demrearena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    378
    Konuları
    10
    Cafe Programı
    PanCafe
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    49
    Beğendikleri
    32
    bir üçüncü elektrikçi çağır ve ilk iki elektrikçinin çıkardığı sonucu anlat. üçünkü elektrikçi kafasında daha bit şekillendirir. benim başıma gelmişti ve topraklamayı yeniden yaptırdım ve sorunum bitmişti. elektrik çarpıyor. yalnız senin durumun garip mouse kopuyor bende ayy yada ufff sesleri gelirdi.

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    42
    Konuları
    9
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    o seslerden bizde de var bazen çok şiddetli çarpıyor çarpma sesi uzaktan duyuluyor. geçen bi kardeşim telefonumu verdi verirken elektrik çarptı telefonun ekranı dalgalandı allahtan bozulmadı. bir bilgisayarda kendim bizzat denedim her elektrik çarpışında mouseum kopuyor. ilginç olan dış kapının kolu metal dışardan girerken hiç bi şekilde çarpma yok içerde hareket edildikçe yük birikiyor. dışarı çıkarken çarpılıyoruz. bigün dışardan girdim elimi yıkamaya gittim musluktan elektrik çarptı iki adım yürürken bile yüklenmişim. bir ay öncesine kadar komple bi kaç makina aynı anda kopuyordu o çok sıkıntılıydı. şimdide nadiren bi kaçı aynı anda kopuyor. diyorum ki birileri yine bi yerlerde çarpılmış olmalı

Giriş

Giriş