ccboot

Usb3.0 li anakart ps/2 portlu klavye ve ps/2 portlu mouse tavsiyesidir

s.a arkadaşlar usb 3.0 lı anakartlarda karşılaştığım bir sorun hakkında bilgilendirme yapmak istedim usb 3.0 lı anakartlarda usb mouse veya klavye kullandığımızda wolfteam pointblank gibi bazı online oyunlarda hatta belki offline oyunlarda usb söküldü takıldı uyarısı alıyordum bu anakartlara ps/2 klavye ve mouse takarak bu sorundan kurtulabildim

Yeni Konu aç
    Limancafe Nickli Üyeden Alıntı: Benim başımada çok önceleri gelmişti.
    imaj aldığımda cafemdeki tüm klavyelerim ve mouse lerim a4tech idi.
    Sonrasında microsoft wired serilerinden eklemeler yapmaya başladım ve microsoft taktığım makinalarda bu sorun olmaya başladı. Özellikle wolfteam de. Çocuklar oynarken abi mouse çalışmıyor, abi klavye çalışmıyor diyorlardı.

Daha sonra arkadaşlarında dediği gibi tüm usb portlarına klavye ve mouseleri tanıttım farklı olan anakartlarımdada aynı işlemi yaptım ve hatadan kurtuldum. usb 3.0 ile alakası olduğunu düşünmüyorum driver sıkıntısı olduğunu düşünüyorum.

Eğer usb 3.0 dan şüpheleniyorsanız ya driverlarını hiç kurmayın yada devredışı bırakıp deneyin.
    cevabınız için teşekkür ederim. dediğiniz gibi yaptım bugün sonucu yazarım. bu arada bu olayın bi anda başgöstermesi normalmidir ? yani 2 - 3 ay bişey yokken bi anda böyle bişey olması benim yaptığım bi hata sonucu olabilirmi diye düşünüyorum. bu arada yaptığım diğer işlemde kvm cihazını sökmek oldu. belki o sebep oluyodur. deneme yanılmayla bakalım çözmeye çalışıcaz. iyi geceler..

clientlerin hepsi aynı model marka ve 1 tanesinde mouse'u bütün usblere tanıttım super userdan kaydettim. yinede bugün kopmalar oldu. sorun elektrikle alakalı olabilir. sürekli üzerimizde statik elektrik birikiyor. metale dokunduğumuz zaman çarpıyor. yada virüsmü bulaştı acaba ağa bilmiyorum. diskliler bilgisayarlar kopmuyordu önceden onlarda başladı şimdi arada sırada kopuyor. belkide switchleri topraklamak gerekiyor. :/ bu arada ps/2 girşi denedim herhangi bi kopma olmadı. şimdi sıfırdan mouse almak yerine ps/2 dönüştürücü bişeyler alsam olurmu acaba diye düşünüyorum.
    Konu cihan09 tarafından (20.12.2016 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.
    beyler benim bir makinede bu sorun vardı geçen gün süpariş ettiğim mouse gelmedi başka bir mouse geldi onu taktım sorun bitti. farenin kablosunda kopukluk varmış yani anakartlarınıza poh atıp durmayın işin esprisi bir yana farelerin kablolarında problem olabilir. farelerinizi değiştirin sorun olan makine ile olmayan makinelerdeki fareleri değiştirip durumu gözleyin umarım sorun budur. değilse probleminiz büyük olabilir garantisi varsa hemen gönderin derim.

bu arada siparişini verdiğim fare yerine başka fare göndermişler. telefon açtım arkadaşım bu fare benim sipariş verdiğim fare değil sonra kontrol ettiler evet beyfendi gerçekten değil. çok ilginç sonra anlaşıldı karışmış tamam dedim gönderiyorum mouseyi gerek yok dediler bu bizden bir hediye olsun özür mahiyetinde. teşekkür ederim dedim yarın gelir sanırım.
gölge

vBulletin® Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc.