Durumu
    Çevrim İçi
    Mesajları
    236
    Konuları
    24
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Fixnet
    Aldığı Beğeni
    44
    Beğendikleri
    101

Usb3.0 li anakart ps/2 portlu klavye ve ps/2 portlu mouse tavsiyesidir

s.a arkadaşlar usb 3.0 lı anakartlarda karşılaştığım bir sorun hakkında

bilgilendirme yapmak istedim

usb 3.0 lı anakartlarda usb mouse veya klavye kullandığımızda wolfteam pointblank

gibi bazı online oyunlarda hatta belki offline oyunlarda usb söküldü takıldı

uyarısı alıyordum bu anakartlara ps/2 klavye ve mouse takarak bu sorundan kurtulabildim

ayrıca şunuda belirteyim anakartın usb 3.0 desteği var ama klavye veya mouse usb 2.0

portuna bağlı olduğu haldede bu sorun oluşuyor

ama sorun şuki bazı yeni anakartlarda klavye ve mouse için tek ps/2 portu bulunuyor

sizlere tavsiyem yeni anakart alacaksanız klavye için ayrı mouse için ayrı ps/2

portu olan anakart almanızdır akınsoft kullananlar ping pong sorunundanda bu

durumu hatırlarlar tabi örneğin mouse un söküldü takıldı uyarısı vermesi oyunlarda

anlık donmalara yol açmaktadır hepinize hayırlı işler
    brubecker likes this.

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    87
    Konuları
    14
    Cafe Programı
    PanCafe
    Kullandığı ISS
    Uydunet
    Aldığı Beğeni
    16
    Beğendikleri
    8
    3 senedir usb 3.0 anakartlar kullanıyorum. bendede ps2 girişi 1 adet ortak olarak yapılmış. Ama şimdiye kadar hiç öyle bi sorun olmadı. Ama akınsoft kullanmıyorum üstüne para verseler kullanamam program başlıbaşına sorun.
    Konu Orjinal Net tarafından (25.09.2015 Saat 14:52 ) değiştirilmiştir.

MaviNet_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    210
    Konuları
    14
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Goonet
    Aldığı Beğeni
    25
    Beğendikleri
    175
    10 ay önce f2a88xm-ds2 anakart ile topladım pcleri. usb 3.0 , ortak ps/2 klavye mouse girişi var. usb klavye mouse kullanıorum usb 2.0 portuna takılı. dediğin gibi sorun yasamadım. TREDcafe kullanıyorum

Durumu
    Çevrim İçi
    Mesajları
    236
    Konuları
    24
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Fixnet
    Aldığı Beğeni
    44
    Beğendikleri
    101
    Alıntı MaviNet_45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 ay önce f2a88xm-ds2 anakart ile topladım pcleri. usb 3.0 , ortak ps/2 klavye mouse girişi var. usb klavye mouse kullanıorum usb 2.0 portuna takılı. dediğin gibi sorun yasamadım. TREDcafe kullanıyorum
    ilginç ya bende tredkafe kullanıyorum ama clientlara usb takıldığında uyar seçeneği aktif mesela oyun oynayan diyorki abi mouse çalışmıyor diyor sonra tamam düzeldi diyor veya o masaya oturmak istemiyor veya masayı değiştirmek istiyor burda donyor diyor tabii o donyor dediği zaman ben tredkafede usb giriş aygıtı söküldü takıldı uyarısı alıyorum win7 32bit proff clientlar bide tabii tüm clientları süperuser açıp tanıtmışım usb klavye mouseları

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    87
    Konuları
    14
    Cafe Programı
    PanCafe
    Kullandığı ISS
    Uydunet
    Aldığı Beğeni
    16
    Beğendikleri
    8
    süper user açıp tüm usb portalara tanıttın mı ? usb klavye mouseları her porta takıp tanıtman gerekir. Bazen müşteriler haber vermeden mouse değiştiriyor, senin tanıttığın usb porttan başka bi porta takıyorsa bu sorun olabilir.

MaviNet_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    210
    Konuları
    14
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Goonet
    Aldığı Beğeni
    25
    Beğendikleri
    175
    benim sadece bir masada öle birsey oldu onuda sizin gibi o masada süper actım sorun düzeldi. masalar full aynı özellik w7 64 pro

fatmeto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    654
    Konuları
    30
    Cafe Programı
    PanCafe
    Kullandığı ISS
    Netgalaksi
    Aldığı Beğeni
    180
    Beğendikleri
    66
    Takılıdı çıkarıldı hatasını almanızın tek sebebi. Kablonun içten kopuk olması yada sokete tam oturmamasıdır. Problemli olan pc ye baska yeni usb li klavye yada mouse ı tak. Sorun çözülecektir
    Masaüstü Yönetim Sistemi
    GameSave Sistemi
    Teknik Servis Takip Programı
    http://www.Fatmeto.com

Durumu
    Çevrim İçi
    Mesajları
    236
    Konuları
    24
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Fixnet
    Aldığı Beğeni
    44
    Beğendikleri
    101
    Alıntı Orjinal Net Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süper user açıp tüm usb portalara tanıttın mı ? usb klavye mouseları her porta takıp tanıtman gerekir. Bazen müşteriler haber vermeden mouse değiştiriyor, senin tanıttığın usb porttan başka bi porta takıyorsa bu sorun olabilir.
    tabii super açıp tanıtmışım hepsini birde kamera ve klavye mouse lar hemen hemen bütün masalarda aynı portlara takılıdır yani müşterinin port değiştirmesi durumu yok zaten port değişse bile pc ilk açıldığında belli ediyor kendini neyse artık ben genede bilgi vereyim dedim arkadaşlara ilginize teşekkürler

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    42
    Konuları
    9
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    hocam benim yeni başıma geldi iğrenç bi durum. hayattan soğuttu son 1 haftada oluştu filtre programlarıyla uğraşıyordum. tam düzelttim derken bu çıktı başıma. kafede sürekli kopuyor mouselar. disksiz sistemlerde başladı sorun. şimdi disklilerde çok nadir yapıyor. sorunu bir türlü çözemedim. kafede çok fazla statik elektrik birikiyo ve metale dokunduğumuz zaman elektrik geçiyor. içerdeki tozla beraber elektrikten usblermi etkileniyor anlamadım. gerçi disksiz sistemde bi anda 6-7 masa birden kopuyor 2 -3 sn sonra düzeliyor ama oyunlarda iş işten geçmiş oluyor. şimdi ps/2 mouse geçemem durumum müsait değil. bunun başka nasıl bi çözümü olabilir ? daha önceden yapmıyordu son 1 haftada mahvetti bizi. ana makinayı kapatıp filtreleri clientlerden kaldırıp denedim yine donmalar oldu. yani sorun server client imaj arasında dönüyor.

Limancafe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    937
    Konuları
    29
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    329
    Beğendikleri
    48
    Benim başımada çok önceleri gelmişti.
    imaj aldığımda cafemdeki tüm klavyelerim ve mouse lerim a4tech idi.
    Sonrasında microsoft wired serilerinden eklemeler yapmaya başladım ve microsoft taktığım makinalarda bu sorun olmaya başladı. Özellikle wolfteam de. Çocuklar oynarken abi mouse çalışmıyor, abi klavye çalışmıyor diyorlardı.

Daha sonra arkadaşlarında dediği gibi tüm usb portlarına klavye ve mouseleri tanıttım farklı olan anakartlarımdada aynı işlemi yaptım ve hatadan kurtuldum. usb 3.0 ile alakası olduğunu düşünmüyorum driver sıkıntısı olduğunu düşünüyorum.

Eğer usb 3.0 dan şüpheleniyorsanız ya driverlarını hiç kurmayın yada devredışı bırakıp deneyin.
    Asla pes etme!
    Mustafa Ekinci
    musthe@gmail.com

Giriş

Giriş