SoRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    282
    Konuları
    17
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Netgalaksi
    Aldığı Beğeni
    34
    Beğendikleri
    125

Yardım :)

Farklı 2 firmada 8x8 mb adsl bağlantı vardı cafede,bu şekilde 2 hatta uzun zamandır sorunsuz çalişiyordu.Sadece 1 hatta sabit ip vardı bu şekliyle sorun yaşamadık.Geçen hafta diğer firmadaki hattı iptal edip bir hattım bulunan diğer firmadan yeni bir hat açtık.Şimdi 2 hattımda tek firmada buluştu şimdi 2 hattada sabit ip var.Sorunum şu yeni bağlanan hatta sorun yok normal değerlerde seyrediyor fakat eski hat şimdi 6,5 mb ti görüp jet hızıyla hemen 2 mb te düşüyor daha önce böyle bir sorun yoktu bu hatta,2 defa arıza kaydı bıraktık ,firma döndü telekomun sorunun kendilerinde olmadiğni söylemişler.Bu durumda ne yapmam lazım acaba değerli bilgilerinize ihtiyacım var.

not:::farklı modemde denendi+dış kutudan cafeye 20 metre cat6e kaliteli kablo çekildi sonuç
    değişmedi. ilk 2 gün hat sorunsuz çalişti Her 2 hat üzerindede sabit ip bulunmakta

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    282
    Konuları
    17
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Netgalaksi
    Aldığı Beğeni
    34
    Beğendikleri
    125
    Maşallah yorumlardan geçilmiyor ////Yokmu bir fikri olan arkadaşlar 50 izlenmede 0 yardım

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    1,684
    Konuları
    139
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Netgalaksi
    Aldığı Beğeni
    591
    Beğendikleri
    109
    bu duruma senin yapabileceğin pek bişey yok şahsi fikrim. 2 yıldır sürekli kopma yaşıyorum ve firma firma gezip durdum. nolduda 2 yıldır sorun yaşıyorum sol tarafıma belediye binası yapıldı kablo o tarafdan geliyodu inşaat sebebiyle sağ tarafımdan verdiler. ozamandan buzamana sorunlarım bitmedi. geçen gün ve dün ttnet çalışanı bi vatandaş geldi ilk kobloları yeniden çaktı yine reset attı snr değeri 6 lardaydı. dün ise ilerideki biyerden dolaptan hattı değiştirdi benim ordaki kutudanda kabloların girdiği yeri değiştirdi. şimdi snr değeri 16 çıkıyo kablolar sorunluymuş. 2 hat birleştirme durumunda senin kabloları değiştirdilerse yeni hat kablonda sıkıntı vardır. bakalım bu gün durum nasıl olacak sanırım bu değerlerle resetlemez. internet hızını 32 den 26 ya çektiğimiz halde bile resetliyodu. firmaların bu işle alakası yok. telekomdan alıp satıyolar. a firmasında da aynı b firmasında da aynı gerisi hikaye gibi geldi bana.

bu güne kadar hep oyaladılar durdular. modemin arızalı hattın o hızı desteklemiyor kablolarında sorun ver. birisi bizaman öle bi salladıkı modemin bilmem ne döngüye girmiş resmen sesli güldüm adama hakaret edercesine. şimdi orataya çıkan tabloda şuçun resmen kablo dolayısı ile ttnete olduğu anlaşılıyor. adamlar parasını her türlü alıyolar. senin hattın bozuk olsada sağlam olsada. ondan dolayı yapcak bişey yok sürekli arıza açcan taki bıkıpda heryeri talan edercesine bakana kadar.

Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 2044
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 26623
    Hat standardı VDSL2
    Kanal türü
    Hızlı
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 16.1 önceden burası 5 6 lardaydı
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 14.3
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 0
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 0
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 5.5
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 14.3
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı CRC 0
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı FEC 8
    Konu fevzikeles tarafından (26.03.2015 Saat 12:36 ) değiştirilmiştir.
    SoRo likes this.

Demrearena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    378
    Konuları
    10
    Cafe Programı
    PanCafe
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    49
    Beğendikleri
    32
    NE ZAMAN BENİM TABLOYLA OYNADILAR internet dibe vurdu heyecanla 16 bit yaptırdıydım tüm heyecanım dibe vurdu. malesef arada 13 m.bit görüyorum. ama yalan bir sonuç. çünkü internet yayını kaliteli değil dolayısıyla anlık değerler çok kalitesiz. lolde pingler 150den aşağı inmiyor. dotada anında oyundan düşüyor. bu adamlar benim tüm işlerimi batırdı .
    elnurdadashov86 and SoRo like this.

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    282
    Konuları
    17
    Cafe Programı
    TredCafe
    Kullandığı ISS
    Netgalaksi
    Aldığı Beğeni
    34
    Beğendikleri
    125
    Sorunum çözülmüştür Tarafımdan sabit ip kaldırma yöntemi kullanılmıştır ///ADSL Firmam ne kadar da alakası yok desede sorunum bu şekilde düzeldi...Yorumlarıyla Katkı sunan arkadaşlara teşekkür ederim.
    Konu SoRo tarafından (29.03.2015 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: dznlme

Giriş

Giriş