Duyuru

Collapse
No announcement yet.

TPLink R470t+ Detaylı kurulum ve inceleme

Collapse
This topic is closed.
X
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• işte ayarları aktifleştirdiğim zaman oyundan düşme ve yeni girenlerde bağlanma sorunu oluyor.1 ve 2 bloğunu da denedim tüm pc lerin ıp lerini de değiştirdim yine aynı

Yorum yap

• Şu an cafe full hafta içi sabah saatlerinde uzaktan bağlanır bi kontrol ederiz.
      Asla pes etme!
      Mustafa Ekinci
      musthe@gmail.com

Yorum yap

• Limancafe Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
        Şu an cafe full hafta içi sabah saatlerinde uzaktan bağlanır bi kontrol ederiz.
        çok iyi olur müdürüm ya.kaç gündür sorun yaşıyorum yani bu konuda.yani müsaitseniz gece de olur yani

Yorum yap

• geceleri uyuyorum hocam kusura bakma
          Asla pes etme!
          Mustafa Ekinci
          musthe@gmail.com

Yorum yap

geceleri uyuyorum hocam kusura bakma
            hee ozaman yarın sabah buralarda olursanız chat ten rahatsız ederim

Yorum yap

• ayarları sabah yaptım şuan hiç bi sorun yok yalnız mesela 10 masa lol e giriyosa 1 tanesinde ping 300 400 e vuruyo ama diğerleri normal 80 85 de falan.pc yi yeniden başlatınca düzeliyo ama buseferde başka 1 tanesine ping giriyo. çok acayip bişey

Yorum yap

• kusura bakma bugun sabah bi kaç işim vardı. Format için gelen bir müşteri bilgisayarı başıma bela oldu. Servise falan götürdüm.
                O dediğin sorun son güncellemeden sonra bende de olmaya başladı. 15 kişi lol oynuyor pingler 65-70. Ancak bir kişide sabit 400 ne iniyor ne çıkıyor. Saçma sapan birşey ile karşı karşıyayız yine. Riottan şikayetçiydikde gelen gideni aratacak galiba.
                Asla pes etme!
                Mustafa Ekinci
                musthe@gmail.com

Yorum yap

kusura bakma bugun sabah bi kaç işim vardı. Format için gelen bir müşteri bilgisayarı başıma bela oldu. Servise falan götürdüm.
                  O dediğin sorun son güncellemeden sonra bende de olmaya başladı. 15 kişi lol oynuyor pingler 65-70. Ancak bir kişide sabit 400 ne iniyor ne çıkıyor. Saçma sapan birşey ile karşı karşıyayız yine. Riottan şikayetçiydikde gelen gideni aratacak galiba.
                  önemli değil hocam hiç değilse kesilme düşme sorunu gitti.oyun la alakalıysa yapacak bişey yok. ben router la alakalı sanmıştım ama sende de varmış o sorun

Yorum yap

• routerla alakalı olacağını düşünmüyorum çünkü son 2 gündür olmaya başladı
                    Yani şu 50 mb civarı güncellemeyi yaptıktan sonra olmaya başladı bende.
                    Diğer arkadaşlarda bu sorunu yaşlayan varmı acaba onlarda yazsalar iyi olur
                    Asla pes etme!
                    Mustafa Ekinci
                    musthe@gmail.com

Yorum yap

• anladım hocam.peki bu session limit ile alakalı bi önerin olurmu şuan sadece load balance kullanıyorum diğer ayarlardan haberim yok anlayacağın bide 65 70 ping demişsin o nasıl oluyo bizde 80 85 90 arası

Yorum yap

• o bölgendeki internet kalitesine göre değişir hocam. 100'e kadar herhangi ping sıkıntı çıkarmaz.
                        Ben ana bölge santraline 100 metre uzaklıktayım. Tek eksiğimiz fiber hala adsl ile sürünüyoruz.
                        Session limit olayında; Cihaz 10,000 bağlantı desteği sunuyor. Kaç client varsa ona göre bölüyorsun makul bir rakama.
                        olurda sisteme virüs girer bitcoin falan bir client binlerce bağlantı kullanır ve cihazı kilitler varsayımı ile yapıyoruz.
                        Ben hemen hergün kontrol ediyorum genel kullanım client başı 20-30 ben sınır olarak 250 verdim kullananıda görmedim.
                        Yarın sabahtan bağlanıp bakalım istersen senin ince ayarlarada
                        Asla pes etme!
                        Mustafa Ekinci
                        musthe@gmail.com

Yorum yap

o bölgendeki internet kalitesine göre değişir hocam. 100'e kadar herhangi ping sıkıntı çıkarmaz.
                          Ben ana bölge santraline 100 metre uzaklıktayım. Tek eksiğimiz fiber hala adsl ile sürünüyoruz.
                          Session limit olayında; Cihaz 10,000 bağlantı desteği sunuyor. Kaç client varsa ona göre bölüyorsun makul bir rakama.
                          olurda sisteme virüs girer bitcoin falan bir client binlerce bağlantı kullanır ve cihazı kilitler varsayımı ile yapıyoruz.
                          Ben hemen hergün kontrol ediyorum genel kullanım client başı 20-30 ben sınır olarak 250 verdim kullananıda görmedim.
                          Yarın sabahtan bağlanıp bakalım istersen senin ince ayarlarada
                          olur hocam kafeyi 8 8:30 gibi açıyorum işte. birde benim kafe erzurumda iş merkezi içerisinde.iş merkezinde fiber yokdu biz gidip santral getirdik dükkanın içine tüm numaralarıda aldık ki kimse fiber çekmesin bizden.çok sıkıntı çektik o konuda koskoca iş merkezi bi fiberi getirmedi bizde 15 bin tl gibi bi fiyat verdik gettirdik. santralin bizde olması halinde 85 90 arası. sen bi bağlan en iyisi

Yorum yap

kusura bakma bugun sabah bi kaç işim vardı. Format için gelen bir müşteri bilgisayarı başıma bela oldu. Servise falan götürdüm.
                            Aynisi bende de oluyor genel bi sorun gerhalde. alet olmayanlarda da var. Tum pclerde ping 70 1 pc de 300 500 cikiyor sonra oyunu kapat ac yapinca duzeliyor.. beyadir drop yok simdi de bu geldi. Kurdugundan beri ping diyen olmadi Allah razi olsun tekrardan. Bir tek 1mb uploadim yetmiyor sanirim ondan tum cafe pingleniyor genelde csgo cok oynadiklarinda denk geliyor policy den disable yapiom csgo yu o ara

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

• Aynı sorun bende de var. bende router dan sanıyodum siz söyleyince anladım ki riottan mış.. Bende de bazen bir pc de ping yükseliyor. Diğerleri normalken. Oyunu kapatıp yeniden gir diyorum o zaman düzeliyor. Oyun hattına alamıyor ip yi diye düşünüyodum demekki değilmiş..

Yorum yap

• pfsense kurmuştum bir yere orada da var aynı sıkıntı 1 pc ye dadanıyor. sanırım yeni bir protokol koydular.
                                Nat table'dan dün inceledim ping kitlenen makina ICMP protokolü ile 162.xx.xx.xx yani lol IP sine birşey göndermeye çalışıyor.
                                Sanırım yeni bir hile yada bug raporlama hizmeti gibi birşey ama henüz betada gibi stabil değil. ICMP protokolünden rapor göndermeye çalışıyor ve o pc kitleniyor.

Alper cs go için 2. aknli bir hat alıp ayırabilirsin yada 32/2 vdsl bağlatabilirsin.
                                Asla pes etme!
                                Mustafa Ekinci
                                musthe@gmail.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X