Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Değermi ? İş Yaparmı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Değermi ? İş Yaparmı ?

Merhabalar Arkadaşlar...

Malumunuz Gelişen Oyun Piyasasına Ayak Uydurmak İçin Yenilik Yapılması Şart Oldu Günümüzde.

Benimde Ufaktan Araştırmam Yapma Zamanım Geldi.

Mevcut Sistemim
    İşlemci : AMD FX 4300 - 6100 - 6300
    Anakart : M5A78L MLX3
    RAM : 8 GB (16 DÜŞÜNÜYORUM)
    Ekran Kartı : 1 gb hd6850 256bit / 1gb hd6770 128bit karışık
    HDD : 500 GB - 1000 GB Karışık (Gamedisk Kullanıyorum)
    Monitör : 22 inc 1920 x 1080
    Kasalarda 500W Psu lar Mevcut

İlk Etapta Ekran Kartlarımı Yenilemeyi Düşünüyorum Monitörlerim D-SUB (VGA) Girişli Olduğundan

R9 270X 4 GB 256 BiT Ekran Kartlarını Düşündüm 630 TL lerde Fiyatları Vatanda.

Yada Biraz Daha Abartım RX 480 Alıp (8GB Model Olanlardan) 3-4 Sene Ekran Kartına Para Vermesekmi ?

Nanokatalogda MSI 8 GB RX 480 Onsiparişle 950 TL lere Geliyor

480 Ekran Kartını FX 4300 ile Besleyebilirmiyim? Darboğaz Filan Yaşatırlarmı

1920 x 1080P de?

Değerli Önerileriniz İçin Teşekür ederim.

Zotac GTX1050 Ti OC EDITION GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
    5 yıl garantılı bunu al derim butun oyunları yuksek grafıkte oynatırıısn sorunsuz ve dx12 birde

Yorum yap

obiyes Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
      Zotac GTX1050 Ti OC EDITION GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
      5 yıl garantılı bunu al derim butun oyunları yuksek grafıkte oynatırıısn sorunsuz ve dx12 birde
      Önerin İçin Teşekür Ederim Abi de KDV Dahil 864 e Geliyor. Öte Yandan RX 480 950 TL Hem 8GB Hemde 256 Bitlik Bir Kart.

Ekran Kartı MSI Radeon RX 480 Armor 8G OC 8192MB.PCI-E.DVI.2xHDMI.2xDP

Yorum yap

Selam. Benim sistemlerimde seninkine cok yakın. fx4300-4130 8gb ram ekran kartı da r9 380 4gb var. Sana şunu diyebilirim ki İşlemciler oyunda full grafik açarsan yetişemiyor. Dar boğaz oluşuyor. Grafikleri açmazsanda 2gb lık ekran kartı gibi kullanmış oluyorsun. Nvdiam olmadığı için deneme yapamadım. Ama Nvdia almadığıma pişmanım. Bu lanet olası oyunları Adamlar Nvdia ya göre daha çok uyumlu yapıyorlar ve nvdia nın ati ye göre kötüsü bile ati'den daha yüksek performans verebiliyor buda beni deli ediyor. Arkadaşların dediğini dinle nvdia al uzun zaman kart değiştirme.
        Masaüstü Yönetim Sistemi
        GameSave Sistemi
        Teknik Servis Takip Programı
        http://www.Fatmeto.com

Yorum yap

zotaclarda 5 yıl garanti 2+3 yıl şeklinde oluyor.
          2 yıl yerel garanti 3 yıl uluslararası garanti.

Ancak burada bir sorun var uluslararası garantiye yollamak istediğinizde yerel firmalar ve distribütörler yardımcı olmuyor tamamen kendi imkanların ve finansmanınla yolluyorsun. buda bayağı bir külfet.

Artık sistemleri alırken fiyatları önemli olduğu kadar aldıktan sonrası da önemli. tükettikleri elektrik miktarına bakınca işlemciyi de değpiştirmediğine pişman olabilirsin. Bende nvidia öneriyorum ama biraz daha sabır. Zen ay sonu gelmeden satışa başlıyor mart başında da ülkemize girer ve intelinde fiyatlarını aşağı çeker o zaman komple bir sistem yenilemesine girmen başta ağır külfet gibi gözüksede hem performansdan hem düşük ısıdan hemde az elektrik tüketiminden kar edeceksin.

Benim elektrik faturam yazları 1700 TL den aşağı inmiyor. Hem işlemciler ve ekran kartlarım çok elektrik yakıyor hemde çok fazla ısı yayıyor. Isı performansı düşürdüğü gibi kendinin ve diğer parçalarında ömrünü kısaltıyor. Ayrıca inverter klimalar almama rağmen inverter özelliğinden faydalanamıyorum çünkü kafeyi soğutamıyor buda bana elektrik faturasında yansıyor. Tamamen 14nm lik bir sistem kursam hem parçalarım en az 5 yul sağlıklı gider hemde faturam 1700'den 1000 liralara kadar geriler yani kendi kendini öder. İnşallah bende amd zen den sonra bi yenileme planına giricem.
          Asla pes etme!
          Mustafa Ekinci
          musthe@gmail.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X