Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ryzen işlemcilerle birlikte çoğalan tercihler

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ryzen işlemcilerle birlikte çoğalan tercihler

merhaba meslektaşlarım,

bildiğiniz gibi arkadaşlar amd yeni nesil işlemcilerinin duyurusunu yaptı, hatta üst seviye işlemcisinin tanıtımları overlock yapmadan yani çarpan kilitsiz bir şekilde hedef olarak seçtiği rakip firma işlemcisiyle birlikte bazı testler yapıldı ve tek çekirdek performansı gerçekten göz doldurdu. aslında ben bir internetcafeci olarak göz doldurması kadar fiyatı noktasında inteli abondone etmesini bekliyordum ve bir nebze olduda, lakin türkiye şartlarında pek istenilen fiyat düşüklüğü olmadı. not intele göre yine ucuz ve güzel. internetcafesine yeni pc alımı yapacak arkadaşlar orta ve düşük seviye modellerini beklemesi gerçekten akıllıca olacaktır. amd onları piyasaya sürene kadar intel ciddi bir fiyat indirimi yapmayacaktır. ACELE ETMEK YOK!!! benim param var ben intel alırım başkasını tanımam derseniz tabi ki başka. İyide ben intel alma demiyorum ki, şimdi alma fiyat düşürsün o zaman al. yinede ben alırım dersen başka ama bütçesi kısıtlı olanlar için bence beklenmeye değer bir işlemci görüyoruz ve fiyat indirimleri ile kızışan bir ortam görünüyor ufukta. ekran kartı bakımından ise rx 500 serisi sanırım nvidia yı terletecek çünkü mimari yapısı her sene üstüne koyarak geliyor. henüz rx sin 400 serisinden bir ekran kartına sahip değilim. tabiki yorumlar yapılmakta şahsen amd gtx 750 ti ekran kartından son derece memnunum. hem 1050 hem 460 alıp test etmek istiyorum. fiyat olarak 460 çok cazip ama oyunlarda neler verecek merak ediyorum.

Aslında amd diyor ki, bak kardeşim ben eski amd değilim benim oluşturduğum yeni mimaride benim yeni ekran kartlarım eskisi gibi olmayacak bunuda yakında göreceksin. artık 4 gb vega mimarili eekran kartını aldığında piyasada 8 gb olan bir ekran kartıyla aynı performansı alacaksın diyor. ve bunu bize garanti ediyorum demesi, acayip iddialı ve bilindik herşeyi alaşağı ediyor. üstelik yeni mimarili işlemcilerinde eskisinden çok farklı olan şey extra konmuş olan bir çekirdek artık işlemcinin performansına paralel bir artık koyuyor olması ve bu ekran kartlarında da geçerlidir. NOT: ben amd nin yalancısıyım saygılarımla bilgilerinizi paylaşın yanlış anladığım birşeyler olabilir. teşekkürler, hayırlı işler.
    Konu Demrearena tarafından (https://www.internetcafem.com/member/684-demrearena Saat 15 Mart 2017, 12:04 ) değiştirilmiştir.

tabi windows 10 ları hazırlayın naapcaz bu diskless ortamında

Yorum yap

disksiz sistemde w10 çalışmıyor mu
      Bir avuç kömür için, Bir ömür verenlere...

Yorum yap

destekleri artsın o zaman rahat olur kullananlar var. ama patlama sorunu var. biraz daha stabil hale gelirse süper olur o zamana kadar sıkıntı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X