Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LOL Lag spike sorunu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• LOL Lag spike sorunu

s.a hayırlı işler hayırlı bayramlar cümleten

arkadaşlar lol de son zamanlarda lag spike denilen (yani ben öyle zannediyorum çünkü internette baktım) anlık donmalar olup mause hareket etmiyor belli bir süre donup kalıyor sonra belli bir süre sonra kendine geliyor ...belki 20 sn belki 1 dk vsv vs...sorun teşkil ettiğinde hat normal çalışıyor ping normal sadece donup hareket etmem olayı var....sanırım takılma gibi birşey ...bu sorunu yaşayan var ..internetten baktım herkes farklı birşeyden bahsetmiş ama net bir cevap yok.....sorunu yaşayıp çözen varsa paylaşırsa çok sevinirim...bol kazançlar herkese
    ANKEBUT

- İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?

- Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.

- Yoksa kötülükleri yapanlar bizden kaçabileceklerini mi sandılar? Ne kadar kötü (ve yanlış) hüküm veriyorlar!
    - Allah, elbette (O'na gönülden) iman edenleri de, iki yüzlüleri de bilir.

Sistem disklimi disksizmi? Tam olarak donanım ve yazılım bilgilerinizi aktarırsanız daha net yardımcı olabilirim.

Yorum yap

Ben yazıvereyim. GEçen konuştuk bana bahsetti arkadaş. Cafesine bizzat ziyaret etmiştim 2 hafta önce. CCboot var. 15pc var. CCboor pc i3 8gbram.
      Ettiğim Tavsiye:
      1-16gb ram yapmasını
      2-Tekrar image almasını
      3-Oyunu SSD diske almasını
      4-Ethernet kablolarının cat6 ile değişimi.
      5-Bunlar yetmezse Gerekirse en son i5 işlemci yapmasını tavsiye ettim.
      Sorun bence Serverın tam olarak data aktaramaması yada disk hızlarının düşüklüğü.
      Disk hızlarını test etmesini. Ve ayrıca windows dosya paylaşımından dosya kopyalama hızlarına bakmasını belirttim.

Açıkcası bende lolde Anlık donma veya başka sorunlar olmuyor. Diğer arkadaşlarda da olduğunu düşünmüyorum.
      Sorun Büyük bir ihtimal dediğim şeylerin yapılması ile çözülecektir.

Kolay gelsin...
      Masaüstü Yönetim Sistemi
      GameSave Sistemi
      Teknik Servis Takip Programı
      http://www.Fatmeto.com

Yorum yap

fatmeto Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
        Ben yazıvereyim. GEçen konuştuk bana bahsetti arkadaş. Cafesine bizzat ziyaret etmiştim 2 hafta önce. CCboot var. 15pc var. CCboor pc i3 8gbram.
        Ettiğim Tavsiye:
        1-16gb ram yapmasını
        2-Tekrar image almasını
        3-Oyunu SSD diske almasını
        4-Ethernet kablolarının cat6 ile değişimi.
        5-Bunlar yetmezse Gerekirse en son i5 işlemci yapmasını tavsiye ettim.
        Sorun bence Serverın tam olarak data aktaramaması yada disk hızlarının düşüklüğü.
        Disk hızlarını test etmesini. Ve ayrıca windows dosya paylaşımından dosya kopyalama hızlarına bakmasını belirttim.

Açıkcası bende lolde Anlık donma veya başka sorunlar olmuyor. Diğer arkadaşlarda da olduğunu düşünmüyorum.
        Sorun Büyük bir ihtimal dediğim şeylerin yapılması ile çözülecektir.

Kolay gelsin...
        saol fatihcim cafey benden iy i biliyorsun maşallah..ben genede ortak bir konu altında bu konunun görüşülmesini tavsiye ettim ..aynı sorundan muzdarip arkadaşlar konuya bakıp çözüm bulsunlar diye... hayırlı bayramlar bu arada
        ANKEBUT

- İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?

- Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.

- Yoksa kötülükleri yapanlar bizden kaçabileceklerini mi sandılar? Ne kadar kötü (ve yanlış) hüküm veriyorlar!

Yorum yap

admin Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
          Sistem disklimi disksizmi? Tam olarak donanım ve yazılım bilgilerinizi aktarırsanız daha net yardımcı olabilirim.
          ömer hocam fatih arkadaşımız benden önce yazmış saolsun....lakin biliyorsunuz ki ccboot gibi sistemlerde bir arıza belirdimi en az 10 çeşit çözüm yolu üretilir ve bunları teke tek yapmak ister istemez insanı yorar kimisinide bilgimiz dışında olduğu için uygulayamayız. bu yüzden bu tarz sorunu yaşayıp çözen arkadaşlar cevap verirlerse çözüm daha hızlı olur kanaatindeyim. fatmetonun söylediklerinide dikkate aldım ayrıca klavye mause değişikliği ekran kartı güncellemesi vs vs de yapacağım bayram sonrası......bu arada iyi bayramlar tekrardan
          ANKEBUT

Yorum yap

brubecker Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
            s.a hayırlı işler hayırlı bayramlar cümleten

arkadaşlar lol de son zamanlarda lag spike denilen (yani ben öyle zannediyorum çünkü internette baktım) anlık donmalar olup mause hareket etmiyor belli bir süre donup kalıyor sonra belli bir süre sonra kendine geliyor ...belki 20 sn belki 1 dk vsv vs...sorun teşkil ettiğinde hat normal çalışıyor ping normal sadece donup hareket etmem olayı var....sanırım takılma gibi birşey ...bu sorunu yaşayan var ..internetten baktım herkes farklı birşeyden bahsetmiş ama net bir cevap yok.....sorunu yaşayıp çözen varsa paylaşırsa çok sevinirim...bol kazançlar herkese
            bu sorun oluştuğunda usb söküldü takıldı uyarısı alıyorsan şu linke bir gözat belki yardımı olur

http://www.internetcafem.com/forum/d...html#post23024

Not bu sorunla ara ara birkaç sefer karşılaştım eğer beklersen pc kendine geliyor ama donduğu zaman tredkafede kopuyor

çözümünü bilemiyorum bende disksiz obm diskless var

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X