Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Telefon dolandiliciği varmi başina gelen..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Telefon dolandiliciği varmi başina gelen..

İST. HUKUK ADINIZA GELEN 1750TL DEĞERİNDE HEDİYE PAKETİ 3 İS GUNU İCERSİNDE ALİNMADİGİ TAKTİRDE İADE OLACAKTİR İRTİBAT:02129255159 YENİ DOLANDIRICILIK YÖNTEMİ..VARMI BAŞİNA GELEN..
    https://musaozsari.wordpress.com/2015/06/21/1750-tl-hediye-paketi-kazandiniz-penta-medya-ilgin-hukuk-asia-hukuk-imka-medya/

1750 TL Hediye Paketi Kazandınız! Penta Medya, İlgin Hukuk, Asia Hukuk, İmka Medyaa

Musa Özsarı / 21 Haziran 2015
    Dünya Medya, Penta Medya, İlgin Hukuk, Kpp Hukuk, Norm Grup, Orion Hukuk, Zirve Grup, İst. Hukuk, İtm Hukuk, Poyraz Hukuk, Alter Grup, Aşıya Grup, Bvb Grup, Hone Hukuk, Bera Hukuk gibi şirketlerin adını kullanarak”1750 tl hediye paketi kazandınız, 1750 tl hediye paketi çekilişi, 2750 tl değerinde hediye paketi kazandınız, düzenli öde S6 – iPhone 5 – tek taş yüzük kazan, doğal yaşam hediyesi kazandınız, sadece kargo bedelini ödemeniz gerekmektedir” şeklinde gelen mesajlar ya da aramalar DOLANDIRICILARIN İŞİDİR. Daha önceki yazımda dolandırılık mesajları gönderen şirket isimlerini, numaralarını ve okuyucuların yorumlarını sizlerle paylaşmıştım. Bununla birlikte dolandırıcılıkta ismi kullanılan bir şirketten bana gelen maili de yazdım. Bu mailde vatandaşların ”hediye kazandınız, çekiliş kazandınız” mesajlarına inanmamları, şirketlerin böyle büyük miktarlarda hediye vermeyeceği bildirilmişti. Lakin hala bazı vatandaşlar bu mesajlara inanarak ”ne yapsam acaba kargo bedelini ödesem mi?” diye yorum yazıyorlar. Yine yazıyorum, hiç bir şirket, kuruluş veya zümre size bu kadar büyük mevlalarda hediye çeki vermez. Her geçen gün numaralarını da şirket isimlerini de değiştiriyorlar. İnanmayın inananları da uyarın lütfen. Size gelen mesajlarıda numaraları ve içeriği ile birlikte buraya yorum olarak bırakın. Bir şirket çalışanından dolandırıcılık hakkında gelen maili sizlerle paylaşıyorum:
    Merhaba,
    0212 709 10 54 nolu telefondan ZİRVE GRUP sürekli olarak mesajlar aldım. Merak edip aradım. Herkese söyledikleri gibi banada hediye paketi içinde Samsung Galaxsy S4, parfüm, saat ve altın kaplama yüzük olduğunu ve sadece 99 TL karşılığında kdv, sigorta bedeli ödeyeceğimi söylediler. Zirve Gruptan daha önce alış veriş yaptığım için böyle bir dolandırıcılık olabileceği aklıma gelmemişti. Bir an cazip geldi ve almak için adresi bile verdim. Ancak arkadaşlarla paylaştığımda ise dolandırıcılık olabileceği hatırlatması üzerine internetten araştırdığımda maalesef aynı mesajların geldiğini öğrendim. Tekrar telefonla arayıp ZİRVE GRUP bünyesinde birçok firmanın olduğunu ve kendilerinin ise ZİRVE GRUBUN hangi şirketine ait olduklarını sorduğumda tam net cevap alamayarak ve telefonunu istediğimde ise kendilerinin ZİRVE GRUP olduğunu ve bir çok telefonlarının bulunduğunu söyleyerek telefonu kapattı. Ben dolandırıcılık yolundan döndüm ve başkaları ise hiç girmesin diyerek bu mesajı yazıyorum. Muhasebe Müdür Yardımcısı – Ayşe KARASÜLEYMANOĞLU
    Konu BUĞRA NET tarafından (https://www.internetcafem.com/member/596-buğra-net Saat 19 Temmuz 2015, 11:17 ) değiştirilmiştir.
    Sadece elleri ile çalışan işçidir;
    Elleri ve kafası ile çalışan ustadır;
    Elleri,kafası ve kalbiyle çalışan sanatkardır..

Bana da linkinde godnerdiğin sayfa daki benzer mesajlar geldi hiç dikkate almadım. Yanlız yaptığım birşeyi paylaşacağım sizlerle
    DEvamlı olarak cinsel gücü arttıran tarz mesajlar geliyor yada robot aramalar. Artık bıkmıştım müşteri temsilcisi ile görüşmek için 1 e basın dior hep her defasında kapatıyordum. Halbuki bu tarz yere hiç kayıt olmadım yada bir sipariş geçmediğim halde artık gına gelmişti. bi gun dedim durun siz ben yapcağımı biliyorum. 1 e bastım müşteri temsilcisi size en kısa sürede donecek dedi telefon kapandı. Aradılar kardesim numaramı nernden aldınız İstemioım sms yada aranmak istediğimde dediğimde benim yetkim yok ben satış elemanıyım diip pat kapattı. Sinir olmuştum. Aynı şeyi 1-2 kez daha talep ettiğimde baska zamanlarda hep kapattılar yüzüme aramaya devam ettiler. Bende bigun arandığımda sipariş vermek istiyorum dedim tamam dedi hemen çözüldü temsilci. Yanlış isim ve adres verdim. Kargo yu hemen cıkardılar. Kargo yu haliyle almadım. Hergun sms ve telefon gelmeye basladı Şurda kargonuz bulunuyor almıyacak mısınız diye vazgeçtim almaktan dedim heheehe. Onlarda Şirketi zarara soktuğunuz için dava açacaz dediler açın dedim Siz bana açında bende sizi beni tahrik ettiğiniz için açacam Sms ve Ses kayıtlarınız elimde dedim bir daha o firmadan Ses çıkmadı çok şükür Sizde bu tarz firmalara böyle oyunlar yapabilirsiniz kurtulmak için Selametle Kalın
    Masaüstü Yönetim Sistemi
    GameSave Sistemi
    Teknik Servis Takip Programı
    http://www.Fatmeto.com

Yorum yap

FECE book üzerinden paylaşıp bızde eklı olanlarda paylaşırsa daha ıyı bılgılendırme olcak ınsanlar ıcın tşk

Yorum yap

bu ara moda oldu bu işler yakında yeni bi güncelleme yapar taktik değiştirirler
        BİZİM ELLERİMİZİN ULAŞTIĞI YERLERE ONLARIN HAYALLERİ BİLE ULAŞAMAZ

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X